6 tipů, jak udržet hubnutí

Gratulujeme! Jíli jste dobře, vystupovali jste to a nakonec ztratili určitou váhu. Ale když se léto blíží ke konci a prázdniny hned za rohem, obáváte se, že se libry plíží zpět? Je to smutná statistika – dietici znovu získávají do 5 let prakticky 80 procent své hubnutí. Ale nenechte to tlumit své duchy. Pokud přijde Nový rok a máte stejnou váhu jako nyní, můžete to považovat za úspěch! A vpřed, udržování hmotnosti nemusí být bojem. S pozitivním přístupem a těchto Mexická fotbalová reprezentace Dres šesti jednoduchými tipy, štíhlejší, zdravější, budete mnohem pravděpodobnější, že se budete držet navždy.

1. Pohybujte se

Pokud jde o hubnutí, strava je klíčová. Ale pro údržbu je cvičení nezbytné. Mnoho studií ukazuje, že lidé, kteří cvičí více, jsou schopni udržovat hubnutí ve srovnání s těmi, kteří méně cvičí. Ať už se jedná o točení a posilovací trénink nebo procházky v sousedství, najděte aktivitu, kterou máte rádi, takže to chcete dělat často. Cíl na 30 až 45 minut plánované aktivity každý den, nebo 200 až 300 minut každý týden.

2. Přijměte zdravé stravování

Vyhněte se „na dietu“ versus „mimo diet“ myšlení. Návrat ke starému, nezdravému chování prakticky určitě přinese váhu. Abyste to udrželi navždy, musíte změnit způsob, jakým přemýšlíte o jídle. Udělejte si celoživotní závazek držet se zdravých návyků, které jste se naučili podél své cesty na hubnutí-nejméně 80 procent času. Může vám pomoci plánování jídla a více vaření doma. Mnoho vysoce kalorií, rychlé občerstvení lze snadno vyrobit s méně, jednoduššími ingrediencemi, což bude pro váš pas lepší. Naplňte svůj talíř s nízkým obsahem kalorií, naplňte potraviny, jako jsou vegetariáni, ovoce, celá zrna, ryba, vejce, ořechy a luštěniny. A proč vyzkoušet svou vůli? Udržujte pokušení mimo dům a když máte občasnou léčbu, užijte si to vědomě.

3. Přijměte svůj metabolismus se změnil, ale jen mírně

Nedávná největší poražená studie vytvořila obavy, že hubnutí může výrazně zpomalit váš metabolismus navždy. Je to skutečný metabolismus, který se přizpůsobuje nižší hmotnosti – malý automobil potřebuje méně plynu než větší – ale obvykle ne v rozsahu, v jakém je soutěžících pořadu. Zvažte, jak rychle a drastický byl jejich hubnutí. Bylo by pro ně prakticky nemožné udržovat tuto úroveň odhodlání vůči stravě a cvičení v jejich skutečném životě. Je to dobrá připomínka, že pomalé a stabilní (hubnutí) vyhrává závod, protože změny metabolismu jsou menší s mírnějším hubnutím. Ale i když jste právě upustili o 10 nebo 20 liber, vaše potřeby kalorií jsou stále méně než dříve, takže abyste zůstali štíhlou. Přijměte to a vlastněte to!

4. Často vážte

Pravidelně poskakování na stupnicích znamená, že si můžete všimnout malých zisků na váze, než se stanou většími. A výzkum souhlasí – kontroly pravidel hmotnosti vedou k lepší údržbě. Denně je ideální, ale pokud se to začne hýbat s hlavou, držte se týdně. Vyberte si ve stejnou dobu každý týden a zvykněte si zvyk, abyste viděli jakékoli vzory nebo trendy (pamatujte, že malé kolísání 1 až 2 liber jsou normální.) Buďte aktivní, pokud si všimnete, že se hmotnost plazí zpět. Začněte přihlašovat příjem potravy, takže můžete zjistit, kde se tyto další kalorie vplíží zpět do vaší stravy.

5. Nechoďte to sami

Získejte podporu od ostatních. Ať už je to registrovaný dietolog, který může pomoci s měsíčními kontrolami nebo místní podpůrnou skupinou lidí s podobnými zdravotními cíli, najde někoho, kdo vás bude odpovědný. Když jste u toho, trávte čas s kamarády, kteří sdílejí stejnou filozofii zdraví a fitness, spíše než s těmi, kteří sabotují vaše úsilí.

6. Předvídat neúspěchy

Jděte na sebe snadno. Pokud znovu získáte část váhy, kterou jste ztratili, nepovažujte ji za selhání nebo házejte ručník! Vyzvedněte se a pamatujte, že i malé množství hubnutí stále znamenají velké zdravotní přínosy. Mějte plán, jak se znovu dostat zpět na cestu. A když zhubnete, oslavte masáží, ne cookie! Poté znovu zaměřte své úsilí o udržení těchto liber na dobro.

Tato informace je pouze pro vzdělávací účely a není určena jako náhrada za lékařskou diagnózu nebo léčbu. Tyto informace byste neměli používat k diagnostice nebo léčbě zdravotního problému nebo stavu. Před změnou stravy se vždy zkontrolujte se svým lékařem, změníte spánkové návyky, užívejte doplňky nebo spusťte novou fitness rutinu.

Tracy Morris

Tracy Morris je vedoucím odborníkem na Newcastle United Dres výživu Fitbit. S magisterským titulem v oboru výživy a dietetiky z Jižní Afriky je také australskou akreditovanou praktickou dietolovou a mezinárodní členkou Akademie výživy a dietetiky v USA. Během posledních 20 let žil Tracy v pěti různých zemích a inspiroval lidi po celém světě, aby byli zdraví. V současné době žije v Austrálii Sunny SydneyTam, kde pomáhá fanouškům Fitbit po celém světě žít svůj nejlepší život. Když nepracuje, běží po svých třech malých dětech nebo praktikuje Pilates, najdete ji popíjet Pinot Noir se svým manželem, který Srbská fotbalová reprezentace Dres sleduje slunce.

Leave a Reply

Your email address will not be published.