Studie na zvířatech: Ztráta hmotnosti A Cinch s Apple Pulp

, když se jablečná šťáva vyrábí v průmyslovém měřítku Apple Pulp, zůstane nad. Nejlepší nyní mnoho z toho jde do krmiva pro zvířata, spolu s dalšími odpadními výrobky z řetězce agropotravin, ale možná se to brzy změní. Pokud souhlasíte s výsledky studie na zvířatech, že vědci v Korejské potravinářské společnosti One Tech Corporation se chystají zveřejnit v časopise Journal of Medicinal Food, Apple Pulp je vynikající pomůcky pro hubnutí.

Když se jablečná šťáva vyrábí v průmyslovém měřítku, zbývá jablečná buničina. Nejlepší nyní mnoho z toho jde do krmiva pro zvířata, spolu s dalšími odpadními výrobky z řetězce agropotravin, ale možná se to brzy změní. Pokud souhlasíte s výsledky studie na zvířatech, že vědci v Korejské potravinářské společnosti One Tech Corporation se chystají zveřejnit v časopise Journal of Medicinal Food, Apple Pulp je vynikající pomůcky pro hubnutí.

Apple Pulp je vynikajícím zdrojem fenolů. Složení věcí se liší podle rozmanitosti Apple a výrobního procesu, který podstoupili. Níže uvedená tabulka pochází z publikace srbských potravinových technologů. [Chemistry Food Chemistry 2008, 109 (2): 340-347.]

Apple buničina, kterou použili Korejci, sestávala z 1,539 g fenolů na 100 g. To je hodně. Velmi potraviny, jako jsou borůvky a třešně, zahrnují 0,671 a 0,430 g polyfenolů na 100g.

Korejci měli zájem vědět, zda by přidání jablečné buničiny do stravy mělo účinky zvyšující zdraví, a tak vložili do potkanů na sušenou buničinu. Buničina se skládala z 20,1 procenta vody, 74,3 procenta uhlohydrátů a 11 procent vlákniny. Každých 100 g jídla potkanů obsahovalo 10 g buničiny.

Druhá kontrolní skupina obdržela jídlo bohaté na kalorii pouze za stejné období [HFD]. Jedna experimentální skupina dostala jídlo včetně koncentrátu z jablečné šťávy [AC] od pěti týdne; Druhé experimentální skupině dostala jídlo včetně jablečné buničiny [AP]. Od nynějška ignorujeme skupinu AC.

Apple buničina inhibovala zvýšení hmotnosti potkanů. Na konci experimentu se potkana ve skupině Apple Pulp ve skutečnosti vážila stejně jako krysy ve skupině ND.

Výše uvedené tabulky naznačují, jak jablečná buničina způsobuje hubnutí. Krysy začaly jíst méně a poměr účinnosti krmiva [Fer] klesl. To bylo do značné míry, protože krysy vylučovaly mnohem více tuku v Atalanta BC Dres jejich špičce v důsledku jablečné buničiny.

Navzdory své stravě bohaté na kalorii naznačovaly doplněk jablečné buničiny, že krysy měly pouze stejné množství tukové tkáně jako Španělská fotbalová reprezentace Dres krysy, které na konci experimentu měly normální stravu.

Korejci naznačují, že by měl být proveden mnohem více výzkumu o tom, jak Apple Pulp zvyšuje hubnutí. Máme podezření, že fenoly z jablek nejen snižují absorpci tuku – což je bezpochyby kvůli inhibici lipázových enzymů -, ale také zvyšují metabolismus a zlepšují kapacitu spalování tuků.

Ztráta tělesné hmotnosti a tuku a vylepšených profilů lipidů u obézních potkanů krmených jablkovým pómem nebo koncentrátem jablečné šťávy.
Cho KD, Han CK, Lee BH.
Zdroj

1 Institut pro výzkum potravin a technologií, Food One Tech Co., Ltd., Soul, Korea.

Abstraktní

Obézní krysy indukované stravou byly přiřazeny ke třem skupinám (n = 8 pro každou skupinu): kontrola s vysokým obsahem tuku (HFD), HFD včetně 10% (hm./hm.) AP a HFD včetně 10% (hm./hm.) AC. Byla také normální dietní skupina (n = 8). Po 5 týdnech byl měřen přírůstek tělesné hmotnosti, hmotnost tukové tkáně, profily lipidů v séru a jaterní morfologie jater a velikost Německá fotbalová reprezentace Dres adipocytů. Přírůstek tělesné hmotnosti, hmotnost bílé tukové tkáně (WAT), sérový celkový cholesterol, lipoprotein cholesterol a triglycerid s triglyceridem, byly značně výrazně nižší a sérovou hustotou lipoproteinu a koncentraci hnědého adipózy a koncentraci hnědého adipózy byly koncentraci hnědého adiposu a koncentrace hnědého adiposu a koncentrace hnědého adipózy a tkáně z hnědého adiposu byly koncentraci hnědého adiposu a koncentrace hnědého adiposu a koncentrace hnědého adiposu a koncentrace hnědého adiposu a koncentrace hnědého adiposu a koncentrace hnědého adiposu a koncentrace hnědého adipózy a koncentrace hnědého tkáně a koncentrace hnědého tkáně a koncentrace hnědého tkáně a koncentrace na hnědá adiposu a koncentrace hnědého adipózu a koncentrace adipózy hnědé adipózy. vyšší ve skupinách AP a AC ve srovnání se skupinou HFD. Kromě toho byly aterogenní indexy ve skupinách AP a AC výrazně nižší než ve skupině HFD. Tyto výsledky ukazují, že doplnění produktů Apple, jako jsou AP a AC, mohou pomoci potlačit tělesnou hmotnost a zisk WAT a také zlepšit profily lipidů u obézních potkanů vyvolaných stravou.

PMID: 23909905 [PubMed – In Process] PMCID: PMC3778949

Zdroj:

Leave a Reply

Your email address will not be published.