Téměř polovina Američanů podporuje legalizaci marihuany

Prakticky polovina Američanů podporuje legalizaci marihuany
Jonathan Benson, spisovatel štábu

(NaturalNews) Nový průzkum Tottenham Hotspur Dres Gallup zjistil, že mnohem více Američanů než kdykoli předtím upřednostňuje legalizaci marihuany pro všeobecné použití, zatímco počet lidí, kteří jsou proti němu, je nyní na historicky nejnižší úrovni. SSC Napoli Dres Zjištění přicházejí v kritické době, kdy je Kalifornie připravena hlasovat o legalizaci plodiny a naznačuje významný posun ve vnímání veřejnosti o kontroverzní rostlině.

Na konci šedesátých a začátkem sedmdesátých let, kdy Gallup poprvé začal volit veřejnost o marihuaně, 12 procent nebo méně populace podporovalo legalizaci marihuany. Toto procento se v roce 1978 postupně zvýšilo na 28 procent, následovalo krátké období poklesu do 80. let. Ghanská fotbalová reprezentace Dres Mezi polovinou 80. a asi 2000 se podpora zvýšila jen mírně, dokud se na začátku roku 2000 dosáhla zásadního nárůstu.

Dnes asi 46 procent Američanů podporuje legalizaci marihuany pro obecné použití, zatímco padesát procent je proti ní. Podpora pouze pro léčivé užívání však dnes mírně klesla ze 78 procent v roce 2005 na 70 procent, i když podpora pro obecné použití je nyní na historicky nejvyšší úrovni.

„Liberální“ lidé ve věku od 18 do 29 let jsou nejvíce podporující legalizaci marihuany, zatímco „konzervativní“ republikáni jsou nejméně podpůrní. Muži jsou mnohem pravděpodobnější než ženy na podporu marihuany a lidé žijící v západních státech jsou mnohem více podporují než ti, kteří žijí ve středozápadních a jižních státech.

Bylo prokázáno, že tetrahydrokanabinol (THC) v marihuaně se těží z rakovinných klientů tím, že inhibuje růst nádoru a způsobuje smrt rakovinných buněk. Je také známo, že marihuana léčí chronickou bolest, zlepšuje náladu a dokonce bojuje proti Alzheimerově chorobě.

Leave a Reply

Your email address will not be published.