Při kontrole hladiny cukru v krvi s dietním plánem a způsob života

Když jíte jídlo, vaše tělo rozkládá uhlohydráty na snadný cukr zvaný glukóza, která se absorbuje do krve. Krevní glukóza (nebo hladina cukru v krvi) je primární cukr objevený ve vaší krvi a také je to rozhodující aspekt v lidském těle. Nejen, že glukóza v krvi palivá na každou buňku ve vašem těle, Wolverhampton Wanderers Dres aby se vaše svaly pohybovaly, stejně jako pumpování srdce, je důležité udržovat váš mozek věřící a také ústřední úzkostný systém.

Tělo se snaží zachovat hladinu glukózy v krvi v určité odrůdě, aby se zaručila hladinu cukru v krvi, nikdy se nenosila tak nízká nebo je také vysoko. Zachování stabilní hladiny glukózy v krvi po celý den vás může udržet v krátkodobém horizontu přiměřeně poháněno a také vás pomáhá udržovat zdraví v dlouhodobém horizontu. Když vaše hladiny také rychle stoupají nebo ponoří, může to vést k příznakům, jako je ospalost, výkyvy nálad a touhy po jídle. Mít nekontrolovanou hladinu glukózy v krvi, která je důsledně mimo zdravou rozmanitost, může vést k problémům, jako je diabetes typu 2 a srdeční choroby.

Skvělá zpráva: Je možné zvládnout hladinu cukru v krvi prostřednictvím jídla i způsobu života. Mnoho lidí chápe význam zdravého stravování a také cvičení často pomáhá, aby se zabránilo diabetu 2. typu, ale protože snižování napětí a dostatečného odpočinku je často přehlíženo jako metoda pro zvládání hladiny cukru v krvi, pojďme se s tím nejprve vypořádat.

Najděte metody, jak snížit stres. Napětí a úzkost jsou dva hlavní spouštěče zvýšených hladin kortizolu, primárního napětí těla. Během dlouhé doby trvale vyšší hladiny kortizolu činí mnohem náročnější správu hladiny cukru v krvi. Některé studie ukázaly, že praktikující všímavost může pomoci zvýšit tělesnou hmotnost, hladinu glukózy v krvi a také krevní tlak u lidí s diabetem.

Chtěli bychom však napětí (žádná hříčka zamýšlená!) Význam výběru činností, které objevujete příjemné. Může to být poslouchání hudby, čtení knihy, dělání jógy, nebo snad, když se ponoří, aby udělal něco, co jste si vždy přáli udělat, ale nikdy neměli čas.

Upřednostňovat spánek. Mnoho odborníků na spánek by vám navrhlo spát 7 až 8 hodin každou noc. Když nemáte nedostatek spánku (méně než 6 hodin), vaše tělo se stává méně účinným při zachování hladiny glukózy v krvi, zvyšuje se odpoledne i večerní hladinu kortizolu (jak jsme diskutovali výše), a také vás nutí toužit po úžasných jako úžasně jako stejně jako slané občerstvení. Vypněte světla a připravte se na spaní s těmito užitečnými návrhy pro skvělý noční spánek.

Pohybujte se. Nečinnost je pečlivě spojena s vylepšeným rizikem cukrovky, takže se pohybujte! Aktivní svaly jsou mnohem účinnější při přijímání a využití glukózy, která cirkuluje v krvi. Nepožadujete cvičení s vysokou intenzitou nebo po dlouhou dobu, abyste získali výhody-zamířte 150 minut týdně nebo asi 20 minut denně cvičení s mírnou intenzitou, jako je chůze, lehké jogging nebo plavání. Rutinní fyzická aktivita také pomáhá zlepšit metabolismus, podporovat zdravou tělesnou hmotnost a také snižovat stres.

Jezte výživné jídlo. AZ Alkmaar Dres Podívejte se na jídlo jako výživu a zdravé stravování jako typ péče o sebe. Zaměřte se na to, co přidat na desku, spíše než na to, co chcete eliminovat. Jednou z nejdůležitějších skupin potravin, které se vyhýbají diabetu 2. typu, jsou celá zrna – například celozrnná pšenice, oves nebo hnědá rýže -, která je zaměřena na materiál s vysokým obsahem vlákniny a živiny, které jsou obecně eliminovány ve zpracovaných zrnech. Vyberte řadu ovoce a zeleniny, abyste zaručili, že získáváte skvělé nabídky vlákniny i živin, které vám pomohou cítit se spokojeni, vyživujte své buňky a také snižujte zánět. Množství fytonutrientů a antioxidantů objevených v rostlinách pomáhá vyhýbat se nemoci, včetně snížení nebezpečí stanovení diabetu.

Vyberte si štíhlé i minimálně zpracované zdroje bílkovin, jako jsou ryby, kuře a vejce. Pokud za to můžete platit, trávník krmený i organické bývají mnohem bohatší na živiny. Zahrnutí malého množství potravin bohatých na bílkoviny do vašich jídel a občerstvení vám může pomoci zvládnout váš hlad mnohem lépe a zlepšit citlivost na inzulín a také jíst jogurt bohatý na probiotiku snižuje vaše nebezpečí vytvoření cukrovky 2. typu.

Pokud přemýšlíte o tom, jak přesně uvidíte, jak váš osobní stravovací plán a způsob života ovlivňují vaši hladinu glukózy v krvi, začněte sledovat vaše hodnoty využívající funkci glukózy v krvi v aplikaci Fitbit. Funkce můžete objevit klepnutím na nález, stejně jako statistiky zdraví a wellness a fyzické zdatnosti.

V podstatě jsou všechny čtyři oblasti základním kamenem při kontrole hladiny cukru v krvi. Pokud se chcete snažit o úpravy života, váš trenér zdraví a wellness je jen aKliknutím Away vám nabídnete přizpůsobenou péči.

Tato informace platí pouze pro akademické funkce a také není míněna jako náhrada za lékařskou diagnózu nebo léčbu. Neměli byste tyto informace nevyužití k diagnostice nebo léčbě problému nebo stavu zdraví a wellness. Před změnou stravy, změnou návyků spánku, užívání doplňků nebo spuštění nové rutiny fyzické zdatnosti, vždy zkontrolujte svého lékaře.

Amirah Rahmat

Amirah je jedním ze zdravotních a wellness trenérů Fitbit. Poté, co dosáhla svého vyznamenání v oboru potravy a také výživu člověka ze Spojeného království, začala praktikovat digitální terapeutika a pomáhala lidem, aby za posledních pět let dělaly pozitivní způsob návyků Newcastle United Dres života. Je nadšenou šéfkuchařkou a také ráda vyzkouší nové recepty ve svém naprostém volném čase. Stejně tak ráda dělá mimo aktivity se svými oblíbenými, zejména běžícími, cyklistikami a také horolezectvím.

Leave a Reply

Your email address will not be published.